لمینت و لیفت مژه

لمینت و لیفت مژه و هر آنچه که باید بدانید

لمینت و لیفت مژه یکی از روشهای نسبتا جدید برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه است. بسیاری از افراد، این روش‌ها را جایگزین مناسب و کم ضررتری نسبت به اکستنشن مژه می‌دانند.

لمینت و لیفت مژه روشی عالی برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه‌های شما است. اگر مژه‌های کوتاه، مستقیم و افتاده دارید، با این روش می‌توانید به آنها حالت دهید و از زیبایی مژه‌های خود لذت برید.

کسانی که مژه‌های کوتاه و افتاده دارند، سعی می‌کنند با ابزار و محصولات آرایشی مثل فر مژه یا ریمل‌های گوناگون، مژه‌های خود را بالا ببرند و حالت بدهند و آنها را پررنگ‌تر و ضخیم‌تر یا بلندتر جلوه دهند. همین استفاده بیش از اندازه از ریمل، گاهی منجر به ریزش مژه می‌شود و مشکلات مژه را جدی تر می‌کند.

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه روشی محبوب برای حالت دادن به مژه و بالا بردن آن است بدون این که به مژه‌های طبیعی فرد، آسیبی وارد شود. بسیاری از افرادی که این روش را امتحان می‌کنند، معمولا دیگر سراغ روش‌هایی مثل اکستنشن یا استفاده از فرمژه نمی‌روند زیرا در صورتی که نکات حساس قبل و بعد لیفت مژه را رعایت کنید این روش نتیجه ای بهتر از اکستنشن مژه یا فرمژه را برایتان به ارمغان می آورد.

لیفت مژه

لیفت مژه تقریبا شبیه به فرایند فر کردن است که روی مژه‌ها انجام می‌شود. با انجام لیفت مژه و به کمک یک محلول خاص، مژه‌های شما به سمت بالا فر می‌شوند و حالتی طبیعی و در عین حال بسیار زیبا و جذاب، پیدا می‌کنند.

برای خرید مواد کراتینه مو کلیک کنید

بدون نیاز به مقدمات

بدون هیچ مقدماتی می‌توانید لیفت مژه را امتحان کنید. تنها چیزی که ممکن است به شما پیشنهاد شود، این است که قبل از لیفت مژه، از سرم‌های مخصوصی استفاده کنید که مژه‌های شما را تا جایی که ممکن است، بلند و تقویت کند.

نتایج قابل شخصی‌سازی

اولین مرحله برای لیفت مژه، مشورت با متخصص این کار است. در جلسه مشاوره از شما سوالاتی در مورد استایل مورد نظرتان می‌پرسند و اینکه آیا از ریمل هر روز استفاده می‌کنید یا خیر. دوست دارید مژه‌هایتان همگی رو به بالا باشند یا به دو طرف؟ با توجه به پاسخ‌های شما، ظاهر نهایی مژه را طراحی می‌کنند و میزان فر و بلندی آن را تعیین می‌کنند.

مراحل انجام لیفت مژه

بعد از تمیز کردن مژه‌ها، یک پوشش سلیکونی بالای مژه روی پلک قرار می‌گیرد. مژه‌ها با چسب خاصی به این پوشش می‌چسبند. این چسب تقریبا شبیه به چسب هایی است که برای چسباندن مژه مصنوعی استفاده می‌شود.

لمینت مژه

سپس تارهای مژه با شانه مخصوص در جای خود قرار می‌گیرند. در همین مرحله، یک محلول خاص حالت‌دهنده به مژه‌ها می‌زنند که این محلول هیچ ضرری برای چشم و مژه ندارد. این محلول یا لوسیون، حکم نرم‌کنده و حالت‌دهنده را دارد.

برای مدت ۶ تا ۱۲ دقیقه این لوسیون روی مژه باقی می‌ماند.

این مقدار، به جنس مژه‌های شما بستگی دارد. اگر زودتر حالت بگیرد، مدت کمتری روی مژه‌هایتان از این لوسیون استفاده می‌شود. گاهی این روند باید دو بار تکرار شود تا مژه‌ها کاملا حالت بگیرند.

سپس، لوسیون فیکس، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوسیون باعث می‌شود که مژه‌ها در همان حالت باقی مانند. در واقع این لوسیون، مژه‌ها را در جای خود محکم می‌کند و حالت آنها را ثابت نگه می‌دارد.

گاهی اوقات برای تقویت مژه‌ها از لوسیون‌های دیگری هم استفاده می‌شود که جنبه مراقبتی دارند. مثلا لوسیون‌هایی که حاوی کراتین، آلوئه ورا، انواع ویتامین‌ها و روغن‌های تقویت‌کننده هستند.

کل این فرایند حدود یک ساعت طول می‌کشد.

نتیجه لیفت مژه حدودا شش تا هشت هفته طول می‌کشد. بعد از هشت هفته می‌توانید مجددا لیفت مژه را تکرار کنید. بعضی از افراد زودتر از این مدت و برخی دیگر دیرتر از این مدت، نیاز مجدد به لیفت مژه پیدا می‌کنند. این مدت زمان، به سیکل رشد مژه هر فرد بستگی دارد.

بعد از لیفت مژه می‌توانید از ریمل استفاده کنید. فقط ۲۴ ساعت اول بعد از لیفت مژه استفاده از ریمل ممنوع است.

مراقبت‌های بعد از لیفت مژه

۲۴ ساعت اول بعد از لیفت مژه بسیار حیاتی است و مراقبت‌های خاصی دارد. در این مدت، نباید از ریمل استفاده کنید. خیس کردن و حتی رسیدن بخار به مژه یا هر نوع رطوبت دیگر، ممنوع است.

لیفت مژه

به غیر از ۲۴ ساعت اول، لیفت مژه به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد. فقط می‌توانید از انواع روغن‌ها و سرم‌های مراقبتی برای تقویت مژه‌های خود استفاده کنید.

لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه در واقع مکمل لیفت مژه است. جایگزینی برای اکستنشن مژه یا استفاده از ابزارهای فرکننده مژه. بعد از لمینت مژه، مژه‌هایی بالا رفته، فر و ۲۰ تا ۴۰ درصد ضخیم‌تر خواهید داشت که ۱۰۰ درصد طبیعی هستند.

لمینت مژه

در فرایند لمینت مژه گاهی از رنگ‌های مختلف نیز استفاده می‌شود. در لمینت مژه از مواد و محصولات خاصی برای تقویت و ضخیم‌ کردن مژه‌ها استفاده می‌شود.

مراحل انجام لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه فرایندی دقیقا مشابه لیفت مژه دارد و در مرحله آخر، مژه‌ها رنگ می‌شود. در واقع لمینت مژه، حالت کامل شده لیفت مژه است. در لمینت مژه در آخرین مرحله می‌توان از بوتاکس یا سایر محصولات برای تقویت و ضخیم‌ کردن مژه‌های استفاده کرد.

موادی که در لمینت مژه مورد استفاده قرار می‌گیرند حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که باعث تقویت مژه می‌شوند. در نهایت، به مژه‌ها کراتین اضافه می‌شود و پوشش سیلیکونی برداشته می‌شود.

لمینت مژه نیز حدودا یک ساعت طول می‌کشد و نتایج آن تقریبا تا ۱۲ هفته دوام دارد. البته هر مژه‌ای یک دوره رشد دارد. تا زمانی که مژه‌های جدیدی رشد کنند، نتایج لمینت مژه قابل مشاهده است. ولی برای اینکه همواره بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است که لمینت مژه را حدودا ۴ تا ۶ هفته بعد، تکرار کنید.

مراقبت از مژه‌ها بعد از لمینت

درست مثل لیفت مژه، در این روش نیز تا ۲۴ ساعت نباید مژه‌های خود را خیس کنید یا از مواد آرایشی استفاده کنید. پاک‌کننده‌های آرایش چشم را تا ۴۸ ساعت نباید به مژه‌های خود بزنید. بعد از لمینت مژه بهتر است به مژه‌های خود دست نزنید و با آنها بازی نکنید. معمولا توصیه می‌کنند تا یک هفته بعد از لمینت مژه، به سونا نروید.

نکاتی که باید درباره اکستنشن مو بدانید
آموزش قدم به قدم اکستنشن مژه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Navigation
Close

سبدخرید

خوشحالم اينجا ميبينمت !

از قبل حساب کاربری دارید؟

دسته‌بندی‌ها